نام ایرانی برای خودروی زیبای ژاپنی! (+عکس)

 

نام ایرانی برای خودروی زیبای ژاپنی! (+عکس)

جدید ترین محصول شرکت نیسان ژاپن که بر گرفته از یکی از ایالات معروف جنوب ایران در دامنه‌های زاگرس است، امسال روانه بازار ایران شد، نکته قابل توجه در این مساله...


در حالی محصول شرکت نیسان ژاپن امسال روانه بازار ایران شد که نام این خودرو از ایلات ایرانی گرفته شده بود.
نام خودروی نیسان قشقایی، از ایل قشقایی ایل بزرگ در جنوب و جنوب غربی ایران گرفته شده و شرکت نیسان دلیل انتخاب نام قشقایی برای یکی از جدیدترین و با کیفیت‌ترین خودروهای شاسی بلند (suv) نیسان ژاپن را توانایی‌های این خودرو در عملکرد مناسب در شهرها و بیابان‌ها و مناطق صعب‌العبور و کوهستانی عنوان کرده است.
 

گفتنی است طراح این خودرو، استفان شوارز، که فردی انگلیسی است، محصول خود را با نام قشقایی به بازار عرضه کرده و دلیل انتخاب این اسم را مقاومت، چابکی و پایداری قشقائیان ایرانی ذکر کرده است. قشقایی که در توصیف استفان شوارز، خودرویی جمع و جور، جا دار و پر طاقت بوده، مناسب زندگی شهری ساخته شده و در عین حال این خودرو مناسب سفرهای طولانی جاده‌ای در میان شهرها است.
نیسان قشقایی محصول سال ۲۰۰۷ است که اولین بار در سال ۲۰۰۶ در نمایشگاه پاریس در معرض عموم به نمایش درآمد. نیسان قشقایی (به انگلیسی Nissan Qashqai) خودروی چندمنظوره چابک از شرکت ژاپنی نیسان است که در سال ۲۰۰۷ میلادی به بازار عرضه شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید